26 listopada 2018 r. dzieci z grupy II Pszczółki wybrały się na wycieczkę do opolskiego Ratusza. W programie wycieczki, oprócz zwiedzania Urzędu Miasta Opola, zaplanowane było również spotkanie z Prezydentem Miasta. Naszym przewodnikiem po urzędzie był pan Andrzej Strzelczyk, który przekazał nam wiele ciekawych informacji związanych z tym miejscem. Na początek obejrzeliśmy przepiękną salę ślubów. Potem przeszliśmy do sali im. Karola Musioła, gdzie odbywają się obrady Rady Miasta. Nasza pani Dyrektor opowiadała dzieciom o pracy urzędników. Dzieci chętnie wcieliły się w role członków Rady Miasta. Następnie bardzo serdecznie przyjął nas Prezydent Miasta Opola, pan Arkadiusz Wiśniewski. Spotkanie było niezmiernie miłe. Dzieci mogły swobodnie obejrzeć gabinet, chętnie zadawały pytania i na koniec zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Wręczyliśmy panu Prezydentowi upominek oraz zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka była bardzo udana, a przeżycia pozostaną na długo w naszej pamięci.