30 czerwca 2016 r. 10 Brygada Logistyczna w Opolu obchodziła święto - 17 lat swojego istnienia. Nasze przedszkolaki wybrały się do jednostki, by obejrzeć tę uroczystość. Wielkie wrażenie zrobiła na nas defilada pododdziałów oraz koncert orkiestry wojskowej. Obejrzeliśmy również nowoczesne pojazdy wojskowe, a także wycofany już z użytku sprzęt. Bogatsi o nowe przeżycia i wiedzę wróciliśmy do przedszkola.

27 czerwca 2016 r. „Biedronki” i „Pszczółki” wybrały się do opolskiego ZOO. Bilety do ogrodu zoologicznego otrzymaliśmy za udział w II Śniadaniu Wielkanocnym organizowanym przez Urząd Miasta Opola, MOPR w Opolu i Opolski Odział PCK. W ogrodzie obejrzeliśmy wiele ciekawych zwierząt. Przedszkolaki z pewnością długo będą wspominać wycieczkę.

Od 21 – 23 czerwca 2016 r. dzieci z grupy I „Biedronki” i II „Pszczółki” miały zajęcia z koordynatorem programu profilaktycznego „Biały ząbek” PCK i Urzędu Miasta Opola. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne prezenciki.

W ciągu całego roku szkolnego robione były czasami zdjęcia dzieciom w czasie ich zabaw swobodnych czy artystycznych ekspresji. Zapraszamy do oglądania…

22 czerwca 2016 r. przedszkolaki wraz z rodzicami spotkali się już na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości przedszkolnej. Pożegnanie dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole odbyło się w naszym ogrodzie. „Pszczółki” przygotowały z tej okazji występ. Młodsi koledzy i koleżanki z grupy „Biedronek” również przygotowały dzieciom piękne upominki.