Grupa  I „Biedronki” to dzieci 3, 4 i 5-letnie -  12 dziewczynek i 13 chłopców.       biedronka

Jesteśmy ciekawi świata,  interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Lubimy razem spędzać czas na wspólnej zabawie. Pomagamy sobie nawzajem i dbamy o to, by każdy czuł się dobrze w naszej grupie. Odnosimy się z szacunkiem i życzliwością do siebie i innych. Uczymy się mówić o swoich emocjach, uczuciach i potrzebach. Słuchamy siebie nawzajem. Dbamy o swoje zdrowie  i staramy się być samodzielni. Bierzemy aktywny udział w zajęciach, chcemy poznawać świat. Uczymy się wierszy i piosenek. Chętnie tańczymy, śpiewamy, rysujemy, malujemy i tworzymy. Dużą część dnia spędzamy na świeżym powietrzu – w naszym pięknym ogrodzie oraz na spacerach. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej, słuchowisk lub bajek.

W grupie I pracują nauczyciele: Julia Kępa, Magda Raczkowska, Magdalena Rybicka, dyrektor przedszkola: Małgorzata Sekula oraz pomoc nauczyciela Pani Grażyna Steckowicz, a o porządek w sali dba Pani Elżbieta Studzińska.

Dzieci z grupy I Biedronki realizują wychowanie przedszkolne w oparciu o:

- Program wychowania przedszkolnego „Trefliki w przedszkolu” autorstwa Doroty Kossakowskiej, Wydawnictwa Edukacyjnego Podręcznikarnia.

- English Play Box. Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim zgodny z Podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego - Doroty Sikory-Banasik i Eweliny Wilkos.

Dodatkowe programy i innowacje realizowane w grupie to:

- Program własny „Zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych” – autorstwa  Małgorzaty Sekuli,

- Program adaptacyjny „Trzylatek – łagodny start” A. Miśtal, B. Kwaśniewska,

- „Emocja”  - międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży (autorstwa Marzeny Dziadkowiec i Krystyny Grzegrzółki),

- „EkoEmocje” – innowacja pedagogiczna autorstwa Marzeny Dziadkowiec,

- Program ekologiczny „Skąd się biorą produkty ekologiczne” – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu,

- Program Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu,

- Program Edukacyjny Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK „Biały ząbek” – dzieci 5-letnie,

- Program edukacyjny „Zbieraj Baterie i Telefony”.