biedronki  Biedroneczka śliczna mała dziś na spacer wyleciała,
w kropli rosy czarne kropki na sukience podziwiała.

Grupa  I „Biedronki” to dzieci 3, 4 i 5-letnie -  11 dziewczynek i 14 chłopców.

Jesteśmy ciekawi świata,  interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Lubimy razem spędzać czas na wspólnej zabawie. Pomagamy sobie nawzajem i dbamy o to, by każdy czuł się dobrze w naszej grupie. Odnosimy się z szacunkiem i życzliwością do siebie i innych. Dbamy o swoje zdrowie  i uczymy się być samodzielni. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, aby poznać wiele ciekawych rzeczy. Słuchamy siebie nawzajem. Uczymy się wierszy i piosenek. Chętnie tańczymy, śpiewamy, rysujemy, malujemy i tworzymy. Dużą część dnia spędzamy na świeżym powietrzu – w naszym pięknym ogrodzie oraz na spacerach. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej, słuchowisk lub bajek.

Dzieci z grupy I Biedronki realizują wychowanie przedszkolne w oparciu o:

- Program wychowania przedszkolnego „Zabawy z porami roku” - Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk, Wydawnictwa Edukacyjnego Podręcznikarnia.

- English Play Box. Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim zgodny z Podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego - Doroty Sikory-Banasik i Eweliny Wilkos.

Dodatkowe programy realizowane w grupie to:

- Program własny „Zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych” – Małgorzata Sekula,

- Program adaptacyjny „Trzylatek – łagodny start” A. Miśtal, B. Kwaśniewska,

- Program ekologiczny „Skąd się biorą produkty ekologiczne” – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu,

- Program Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu,

- Program Edukacyjny Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK „Biały ząbek” – dzieci 5-letnie,

- Program edukacyjny „Zbieraj Baterie i Telefony”.