pszczolka

Grupa II „Pszczółki” składa się z 25 dzieci – 12 dziewczynek oraz 13 chłopców, w tym 17 sześciolatków i 8 pięciolatków. Dzieci starsze realizują roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego.

Wychowawcami grupy są : Karolina Rojewska oraz Wiktoria Gromada, a o porządek w sali dba Pani Adriana Bus.

Grupa jest bardzo żywiołowa, dzieci są pogodne, energiczne i pełne entuzjazmu. Z przyjemnością biorą udział w zabawach ruchowych, grach zespołowych, z elementami rywalizacji. Chętnie podejmują zabawy konstrukcyjne czy zabawy „na niby”. Pszczółki są bardzo pracowite, aktywne na zajęciach, chętnie odkrywają, eksperymentują. Dzieci lubią zajęcia rytmiczne, język angielski oraz gimnastykę. Uwielbiają również zajęcia z kodowania, szczególnie z udziałem robotów. Pszczółki bardzo chętnie przebywają na świeżym powietrzu, łakną zabaw na przedszkolnym placu, wycieczek i spacerów. Dzieci są samodzielne, otwarte, koleżeńskie i bardzo empatyczne, Ważnym elementem naszych codziennych aktywności jest dbałość o sferę emocji w grupie Pszczółek. Dzieci uczą się zasad współpracy, asertywności i tolerancji.

W grupie „Pszczółek” realizowany jest program wychowania przedszkolnego „Trefliki w przedszkolu” autorstwa Doroty Kossakowskiej. Dzieci pracują na materiałach z serii „Trefliki w przedszkolu”, opartej na edukacyjnym serialu animowanym. Ponadto w bieżącym roku szkolnym, w grupie II realizowane są :

- międzynarodowy projekt edukacyjny „Emocja” Marzeny Dziadkowiec i Krystyny Grzegrzółki;

- programy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Skąd się biorą produkty ekologiczne”;

- Program zapobiegania próchnicy „Biały ząbek” organizowany przez PCK;

-  program własny zajęć ruchowych z elementem gimnastyki korekcyjnej Małgorzaty Sekula - „Jestem aktywnym przedszkolakiem – ćwiczę, biegam, dbam o właściwą postawę i zdrowie”

- „Aktywny Przedszkolak”- program edukacji dotyczący aktywności ruchowej przeznaczony dla przedszkolaków i organizowany przez MOS w Opolu;

- programy adaptacyjne „ Jeden krok do szkoły” - realizowany we współpracy naszego przedszkola z Publiczną Szkołą Podstawową nr 33 w Opolu; „Dzisiaj przedszkolaki - jutro już pierwszaki”- realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 14 w Opolu;

- ogólnopolski program edukacyjny „Zbieraj baterie”.