22 listopada 2017 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na I Komisariat Policji w Opolu. Dzieci przyjrzały się z bliska pracy jaką wykonują policjanci. Obejrzały pomieszczenia znajdujące się w budynku, m.in. miejsce odpraw policjantów, dyżurkę – czyli miejsce w którym przyjmowane są zgłoszenia. Przedszkolaki obejrzały mundur policyjny oraz ekwipunek potrzebny w pracy. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki otrzymały prezenty – odblaskowe breloki, potrzebne by być widocznym. Dzięki uprzejmości pani Komendant I Komisariatu Policji w Opolu podinsp. Agnieszce Mielnickiej-Góra ta wycieczka była wyjątkowa. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy! Również dziękujemy paniom policjantkom, które towarzyszyły nam podczas zwiedzania. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim dzieciom.