biedronki  Biedroneczka śliczna mała dziś na spacer wyleciała,
w kropli rosy czarne kropki na sukience podziwiała.

Grupa  I „Biedronki” to dzieci 3 i 4-letnie, 12 dziewczynek i 13 chłopców.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale także pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, aby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej oraz bajek.

Realizowane programy w grupie „Biedronki”:

- Program wychowania przedszkolnego „Wokół przedszkola” Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion, Wiesławy Żaby-Żabińskiej,

- English Play Box. Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim zgodny z Podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego - Doroty Sikory-Banasik i Eweliny Wilkos.

- Program własny „Zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych”,

- Program własny „Joga w świecie dziecka”,
- Projekt edukacyjny „Bajkowy świat książki”,

- Ogólnopolski program edukacyjny „Bezpieczny Patrol” PCK,
- Program adaptacyjny „Trzylatek – łagodny start” A. Miśtal, B. Kwaśniewska.

Współpracujemy z następującymi instytucjami lokalnymi:
- Miejską Biblioteką Publiczną - Filia Dziecięca nr 2 w Opolu,
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 33 w Opolu,
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 w Opolu,
- Przedszkolem Publicznym Specjalnym nr 53 „Iskierką” w Opolu,
- Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Opolu,

- Wojewódzkim Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu,

- Muzeum Historii i Uzbrojenia przy Stowarzyszeniu 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej w Opolu,

- I Komisariatem Policji w Opolu,

- Strażą Miejską w Opolu,
- Pracownią Nauk Przyrodniczych przy Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu,
- Teatrem Lalki i Aktora w Opolu,
- Środowiskowym Domem Samopomocy "Magnolia",
- Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.