biedronka

Biedroneczka śliczna mała dziś na spacer wyleciała,
w kropli rosy czarne kropki na sukience podziwiała.

Grupa I „Biedronki” to dzieci 3 i 4-letnie, 12 dziewczynek i 13 chłopców.
Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale także pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, aby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej oraz bajek.

Realizowane programy w grupie „Biedronki”:

- Program wychowania przedszkolnego „Kocham przedszkole” - Mirosława Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek, - Program własny „Zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych”,
- Projekt edukacyjny „Bajkowy świat książki”,
- Program współpracy Przedszkola Publicznego nr 18 w Opolu z Publiczną Szkołą Podstawową nr 33 w Opolu „Z przedszkola – jeden krok do szkoły”.

Współpracujemy z następującymi instytucjami lokalnymi:
- Miejską Biblioteką Publiczną - Filia Dziecięca nr 2 w Opolu,
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 33 w Opolu,
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 w Opolu,
- Przedszkolem Publicznym Specjalnym nr 53 „Iskierką” w Opolu,
- Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Opolu,
- Wojewódzkim Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu,
- Muzeum Historii i Uzbrojenia przy Stowarzyszeniu 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej w Opolu,
- Pracownią Nauk Przyrodniczych przy Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu,
- Teatrem Lalki i Aktora w Opolu,
- Środowiskowym Domem Samopomocy "Magnolia",
- Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.