8 maja 2018 r. dzieci z grupy II „Pszczółki” wzięły udział w zajęciach w ramach projektu „Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Bajka o szczęściu” oraz wzięły udział w warsztatach, które poprowadzili aktorzy Teatru Lalki i Aktora. Podczas zajęć dzieci pracowały nad swoim głosem, rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Poznały zasady funkcjonowania teatru cieni, samodzielnie wykonały kukiełkę. Na koniec warsztatów dzieci zaprezentowały swoje lalki i umiejętności aktorskie w etiudzie. Spotkanie zapamiętamy na długo, atmosfera była wspaniała i zabawy wiele.