6 czerwca 2018 r. po raz trzeci nasze przedszkole zorganizowało rekreacyjną imprezę terenową pn. „Przedszkolaki na poligonie - 3”. Do udziału w imprezie zgłosiły się drużyny dzieci z Przedszkola Publicznego nr 24 „Chatka Puchatka” w Opolu, Przedszkola Publicznego nr 29 w Opolu, Przedszkola Publicznego nr 37 „Elemelek” w Opolu oraz Przedszkola Publicznego nr 46 w Opolu.

Imprezę otworzyła i poprowadziła nasza pani dyrektor Małgorzata Sekula. W skład komisji sędziowskiej gościliśmy dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu panią Marylę Strzałę, panią Karolinę Bisztygę - podinspektor do spraw zajęć pozaszkolnych i wypoczynku dzieci i młodzieży Wydziału Oświaty Miasta Opola, pana podpułkownika Ryszarda Kropacza przedstawiciela Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Opola, przewodniczącego Rady Dzielnicy Zaodrze pana Jacka Kasprzyka.

W tym roku impreza terenowa „Przedszkolaki na poligonie 3” łączyła elementy patriotyzmu związane z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz upowszechnienie sportu i rekreacji wśród dzieci, a także zdobycie wiedzy dotyczącej tego, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Drużyny rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Między innymi był bieg na orientację z mapą, pokonanie toru przeszkód na czas, czołganie się pod płachtą maskującą, bieg w masce przeciwgazowej, bieg przez opony.

W tym roku zwycięską okazała się drużyna przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 24 „Chatka Puchatka” w Opolu, która uzyskała najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z naszej placówki – Przedszkola Publicznego nr 18 w Opolu. W zawodach sportowych wzięli udział: Pola, Milenka, Oliwia, Marta, Szymon, Michał, Miłosz, Hugo, Szymonek i Miłoszek. Na trzecim miejscu po dogrywce uplasowała się drużyna z Przedszkola Publicznego nr 37 „Elemelek” w Opolu. Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za udział!

Po zakończonych zmaganiach sportowych na wszystkich uczestników imprezy czekała wspaniała wojskowa grochówka i wiele innych atrakcji. Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy bardzo serdecznie dziękujemy!