7 czerwca 2017 r. już po raz drugi nasze przedszkole zorganizowało rekreacyjną imprezę terenową pn. „Przedszkolaki na poligonie - 2”. Do udziału w imprezie zgłosiły się drużyny dzieci z Przedszkola Publicznego nr 24 „Chatka Puchatka” w Opolu, Przedszkola Publicznego nr 29 w Opolu, Przedszkola Publicznego nr 36 w Opolu, Przedszkola Publicznego nr 37 „Elemelek” w Opolu oraz Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu. Imprezę otworzyła i poprowadziła nasza pani dyrektor Małgorzata Sekula. W skład komisji sędziowskiej gościliśmy dyrektor PG 8 w Opolu panią magister Marylę Strzałę, pana podpułkownika Ryszarda Kropacza przedstawiciela Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Opola, kapitana Jana Pilarskiego nauczyciela i wychowawcę w Zespole Szkół w Tułowicach oraz pana Bartłomieja Karcza specjalistę ds. projektów edukacyjnych Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola. Celem imprezy było m.in. upowszechnienie sportu, kultury fizycznej i rekreacji wśród dzieci, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, zdobycie wiedzy dotyczącej tego, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Drużyny rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Między innymi był bieg na orientację z mapą, pokonanie toru przeszkód na czas, czołganie się pod płachtą maskującą, bieg w masce przeciwgazowej. Na wszystkich uczestników czekała również wojskowa grochówka i wiele innych atrakcji. Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu wraz z nauczycielem wychowania fizycznego przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy bardzo serdecznie dziękujemy! Serdeczne podziękowania kierujemy również do pana pułkownika Zbigniewa Owczarka – Prezesa Wojewódzkiego Zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu, do pana podpułkownika Antoniego Chorzewskiego – Członka Wojewódzkiego Zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu, do pana sierżanta Krzysztofa Łysonia z Muzeum Historii i Uzbrojenia przy Stowarzyszeniu 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej w Opolu oraz do pana Adama Sinickiego - dyrektora Zespołu Szkół w Tułowicach.