W naszym przedszkolu oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego nauczyciele prowadzą różnorodne zajęcia rozwijając zainteresowania i zdolności dzieci.

Proponujemy również:

- Uroczystości przedszkolne i festyny – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na opolskim rynku, ognisko integracyjne, Pasowanie na przedszkolaka, Bal Wróżek i Czarodziejów, Spotkanie z Mikołajem, Spotkania kolędowe, Jasełka, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem, Dzień Mamy i Taty, Pożegnanie starszaków.

- Organizacja urodzin dzieci – składanie życzeń solenizantowi, zrobienie laurki;

- Spektakle teatralne na terenie przedszkola oraz poza przedszkolem – Teatr Lalki i Aktora, Ekostudio;

-  Wycieczki  i spacery związane z realizacją planowanej tematyki kompleksowej organizowane wg miesięcznych planów pracy - poznawanie lokalnych instytucji i dalszego otoczenia (szkoła podstawowa, biblioteka, Szkoła Muzyczna, Muzeum Wsi Opolskiej).

- Wycieczki autokarowe, turystyczno - krajoznawcze;

- Wyjścia edukacyjne wzbogacające wiedzę - Centrum Nauk Przyrodniczych, Muzeum Polskiej Piosenki, Festiwal Nauki UO;

- Akcje i projekty organizowane przez instytucje współpracujące z przedszkolem;

- Cykliczne spotkania z przedstawicielami służb mundurowych i ratowniczych (policjant, strażak, strażnik miejski, pielęgniarka, wojsko, ratownicy WOPR);

- Uroczyste obchody świąt państwowych.

Dzieci posiadające wskazania do terapii logopedycznej uczestniczą w specjalistycznych zajęciach.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą również w zajęciach:
- religii;
- języka angielskiego;
- rytmiczno-umuzykalniających przy pianinie;
- zabawach ruchowych ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.