10 października dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek udały się na przystań pasażerską przy ulicy Odrowążów w Opolu. Na miejscu czekał na dzieci przycumowana do brzegu zabytkowa barka Irena. Kapitan zaprosił dzieci do środka tego jak się okazało muzeum. Obejrzeliśmy wystawę związaną z żeglarstwem oraz historią barki. Dzieci zapoznały się z prezentowanymi rekwizytami, z chęcią odpowiadały na pytania i próbowały jak działa np. róg mgłowy. Ciekawa historia barki prezentowana za pomocą starych zdjęć zainteresowała przedszkolaki, gdyż mogły zobaczyć jak wyglądało niegdyś życie dzieci na barce. Nie lada atrakcją okazało się również przejście przez pomost i zejście po stromych schodach pod pokład. Ahoj przygodo!