6 czerwca 2019 r. Pszczółki bawiły się w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych Regionalnego Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzieci odwiedziły różne pracownie. W Sali Doświadczania dzieci odkrywały otaczający świat za pomocą zmysłów - dotyku, wzroku, słuchu. W Pracowni instrumentarium przedszkolaki poznawały różne instrumenty muzyczne oraz miały okazję na nich zagrać. Zajęcia w pracowniach były dla dzieci niezwykle interesujące.